Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Słabe światła mijania

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Słabe światła mijania

    co mam zalac.? niedawno zalalem avl. ciekawi mnie czy uwazasz za lepszy avl czy ect. i dlaczego

  • #2
    Słabe światła mijania

    Jak oceniacie długość strumienia światła w naszych OIII (bez ksenonów)? Fabryczne żarówki oceniałem słabo więc ostatnio zamontowałem sobie Osram Night Breaker Unlimited i byłem bardzo ciekaw efektu. Wczoraj miałem okazje sprawdzić te zarowki w warunkach nocnych na trasie. Powiem szczerze jest dramat. 11 letnia meganka mojej żony z pożółkłymi reflektorami i zwykłymi żarówkami h7 z tesco świeci o niebo lepiej niż OIII z night breakerami. W czym jest problem?

    Komentarz


    • #3
      może masz regulację świateł ustawioną na maxa w dół.

      Komentarz


      • #4
        @Sweetdream
        Możesz kiedyś podjchać wieczorem w okolice FACTORY to porównamy jak to świeci, też mam halogeny w O3 ale nie zmieniałem żarówek bo wg mnie świecą identycznie jak w mojej poprzedniej O2Tour, czyli standardowo :wink:

        @UP
        Poprawka: właśnie się dowiedziałęm że w mojej O3 są w gratisie zamontowane żarówki TUNGSRAM H7 12V MEGALIGHT ULTRA +90%, stąd zapewne świecą lepiej niż standardowe żarówki :idea:
        JEST >>> O2FL by Lockin

        BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
        BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
        BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
        BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Sweetdream
          W czym jest problem?
          sprawdź ustawienie reflektorów
          kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

          SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

          Komentarz


          • #6
            Zapytam, bo nie wiem, czy w Octavii III są przekażniki do świateł mijania/drogowe, czy ich niema i światła są zasilane przez "długie" przewody oraz bezpośrednio przez wyłącznik i przełącznik milania/drogowe?
            Jeżeli niema przekażników, to założyć i będą dużo lepsze światła.
            Na przykład tak jak tu:
            Forum - Octavia Club Polska

            Komentarz


            • #7
              Reflektory ustawione aby max wysoko świeciły...

              Komentarz


              • #8
                Kilka dni pojeździłem swoją O III i po pierwszej nocnej trasie nie uważam, że światłą mijania są słabe. Pomimo, że przesiadłem się z O I, w której miałem żarówki NB +, a w O III mam na razie seryjne.
                pozdrawiam - Darek

                Komentarz


                • #9
                  Mi też się wydaje że słabo świecą swiatła mijania i Długie też .Mój ojciec ma O2FL .i jest znaczna różnica oczywiscie na korzyść O2FL
                  Lepiej być szczęśliwym i bogatym niż nieszczęśliwym i biednym

                  Komentarz


                  • #10
                    Ja dalej uważam że świecą nieźle. A osramy NB + w O III w porównaniu z osramami NB + w O I to bajka.
                    pozdrawiam - Darek

                    Komentarz


                    • #11
                      W O2FL były soczewki więc świeciło to nieco lepiej niż teraz w O3 na zwykłych halogenach. Nie martwcie się, dołożą soczewki na lifting
                      JEST >>> O2FL by Lockin

                      BYŁA >>> O3 1.8 TSI by Lockin
                      BYŁA >>> S2FL 2015 by Lockin
                      BYŁA >>> O3 Black 2013 by Lockin
                      BYŁA >>> O2 Tour 2011 by Lockin

                      Komentarz


                      • #12
                        Ja mam ksenony ale jechałem ze znajomym jego octą na zwykłych światłach i tradegii nie było.
                        Wiadomo ze gorzej niż w ksenonach ale gdyby nie ten wątek to wogole nie zwróciłbym na to uwagi.
                        Powered by R-Performance

                        Komentarz


                        • #13
                          Ja również zwykle użytkownik O II miałem okazję przejechać trasę w nocy w OIII i faktycznie jest trochę gorzej niż w OII która moim zdaniem świateł jakiś rewelacyjnych wcale nie ma.
                          To chyba kolejne "oszczędności" SKODY zawsze porządny soczewkowy reflektor to parę Euro
                          więcej.

                          Komentarz


                          • #14
                            Nocna jazda O III była mi wielokrotnie dana. Wcale nie uważam, że światła mijania są słabe. Mogły by trochę dalej doświetlać drogę. Natomiast boczne oświetlenie drogi uważam za bardzo dobre. Lampy horyzontalnie dobrze doświetlają drogę jak na możliwości żarówek halogenowych. Ta cecha jest przydatna w czasie gdy droga jest mokra, gdzie większość soczewkowych lamp halogenowych o zmroku traci swoją skuteczność.
                            O I złota w kombi 1.6 BFQ - od tego Tu się zaczęło
                            KIA Carens 2.0 CRDI - przerwa na kawę ....
                            O III czarna liftback - reaktywacja

                            Komentarz


                            • #15
                              może tu się podepnę...
                              mam trochę irytujący mnie "problem" a raczej pytanie. jak to jest, mam tak zwany Light Assistant + ksenony. "przetestowałem" je już na wiele sposobów, podczas deszczu zachowują/świecą inaczej, przy rożnych prędkościach też...wszystko OK ale co jest z mgłą???
                              czy jest na to jakiś patent?

                              Komentarz


                              • #16
                                W jakim sensie co jest z mgla? Bo nie kumam pytania...
                                Light assistant steruje tez natezeniem o ile sie nie myle, zaleznie od warunkow, ale tylok w trybie auto (o ile dobrze pamietam instrukcje).. Zmienia cos jak wlaczysz po prostu na mijania, a nie auto?

                                i o co chodzi z ta mgla - mijania? p. mgielne?

                                Moja O3 RS

                                Komentarz


                                • #17
                                  U mnie podczas mgly musze recznie wlaczac xenony, bo elektronika twierdzi ze dzienne ledy wystarcza
                                  Black magic

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez krzyzakp
                                    i o co chodzi z ta mgla - mijania?
                                    chodzi o normalna mgłę i chodzi o światła mijania z systemem AFS
                                    "strumień" światła po przekroczeniu 50km/h robi się inny/dłuższy...a to mnie wkurza podczas mgły. dziś na ten przykład, włączyłem wycieraczki by zasymulować deszcz, oczywiście jadąc szybciej niż 50km/h, i było OK, tyle tylko, po paru minutach gęstej mgły i naparzaniu wycieraczek miałem dość...oczywiście dotyczy to tylko jazdy, gdy jest ciemno na dworze.
                                    jednym słowem, jak "zmusić" ten system by podczas mgły światła świeciły krótko i szeroko tak jak jest do 50km/h lub podczas deszczu...czy producenci simply clever nie wzięli tej opcji pod uwagę?, czy wyszli założenia, że podczas mgły i tak się nie jeździ szybciej niż 50-tką.
                                    chciałbym czasami mieć to pokrętłko do ustawienia świateł... :?

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      ufo, było nie brac light assistant, to by nie było problemu

                                      Choc nie wiem czy nie da sie wylaczyc tego przez kabelek, skoro denerwuje.. Obstawiam ze jakos tak

                                      Moja O3 RS

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        ufo, jak wylaczysz tryb auto i recznie wlaczysz swiatla mijania to tez jest dlugi snop swiatla?
                                        Black magic

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez krzyzakp
                                          było nie brac light assistant, to by nie było problemu
                                          aaa to prawda :wink: ...tylko jak to bez ksenonów, pardon, BI-ksenonów!...jeździć.

                                          Zamieszczone przez greg505
                                          jak wylaczysz tryb auto i recznie wlaczysz swiatla mijania to tez jest dlugi snop swiatla?
                                          nie, tego jeszcze nie przerabiałem, zobaczę.

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            ufo, Czemu bez biksenonow?! Nie mam Light Assistant, a mam bi-ksenony fabrycznie... Wiec nie widze problemu Po prostu jak jest pusta droga w nocy, to recznie musze machnac wajcha, ale ruszenie dwoma palcami, jak mam reke na kierownicy to nie jest duzy wysilek

                                            Moja O3 RS

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              bixenony oraz LA byl w pakiecie Amazing, stad 99% ludzi ma to w parze.
                                              Ja sobie nie wyobrazam jazdy bez LA
                                              Black magic

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                RTFM !!!

                                                Strona 72 / 73 : "System dostosowuje automatycznie stożek światła przed pojazdem na podstawie danych jazdy (np. prędkości jazdy, stanu załadowania, kąta skrętu kierownicy, użycia wycieraczek, użycia tylnego światła przeciwmgłowego, wybranego profilu jazdy, pozycji pojazdu odczytanej przez nawigację urządzenia Infotainment)."

                                                Tryb mgły
                                                Strumień światła przed pojazdem jest dopasowany w taki sposób, aby kierowca nie był oślepiany przez światło odbijane przez mgłę przed pojazdem. Tryb jest aktywny przy prędkościach od 15 do 70 km/h, a także wtedy, gdy tylne światło przeciwmgłowe jest włączone dłużej niż ok. 10 sekund. Wyłączenie trybu następuje kilka minut po wyłączeniu tylnego światła przeciwmgłowego.

                                                ... i dodatkowo :Tryb podróży
                                                Jeżeli tryb podróży jest aktywny, nie następuje automatyczne dostosowanie stożka światła przed samochodem. Tryb podróżny można aktywować / dezaktywować w urządzeniu Infotainment » Instrukcja obsługi urządzenia Infotainment, rozdział CAR - ustawienia samochodu.

                                                Ależ mamy "intelygentne" auta
                                                O3 -> http://forum.octaviaclub.pl/viewtopic.php?t=86469

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  greg505, jakie 99%? Popatrz ile RSek mamy na forum, gdzie bi-kseon był w standardzie, a LA w opcji, ktora nie kazdy brał. Choc sie zastanawiałem, ale wychodzi ze troche "problemow" rodzi...

                                                  Swoja droga - lampy do LA sa inne niz do aut bez LA? Jezeli nie, to pewnie jest opcja odpalenia LA gdzies - ktos cos wie?

                                                  Moja O3 RS

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X